Znakomita mechanika, Mistrzowie Gry i fabuła bez kanonicznych postaci.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Klan Shiga

Go down 
AutorWiadomość
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Klan Shiga   Pon 06 Kwi 2009, 16:03

Klan Shiga (kiri-gakure)

Historia:

Gdy powstawała wioska kiri-gakure wraz z nią powstał klan Shiga. Założyciel wioski był również założycielem klanu. Nazywany był on mistrzem Shio. On pierwszy opanował w 100% kekkei genkai. Przez wiele pokoleń klan ten prowadził spokojne życie w wiosce każdy członek był szanowany wszędzie mile widziany. Rodzina Shiga miała całą dzielnice do swojej dyspozycji nieproszony gość był po prostu zabijany. Nikt nie miał pretensji do członków klanu za to że zabijają ludzi z wioski. Z jednego powodu bali się im sprzeciwić a z innego rozumieli że szanują swoją posiadłość. Gdy nastały czasy wojen dla wioski ten klan był bardzo pomocny i nie chcieli mieć go po stronie wroga. Po czasach wojen rodzina Shiga mogła zdobywać coraz większe „stołki” w wiosce. Mogli nią rządzić. Lecz niektórym ludziom nie podobała się władza klanu. Przekupili jednego z członków klanu by wybił rodzinę Shiga. Na początku nie podobała mu się ta oferta kochał swą rodzinę lecz gdy usłyszał że tak zdobędzie legendarny poziom kekkei genkai, pełen żądzy członek rodziny wymordował całą poza jego najbliższą rodziną matką ojcem i dwojgiem braci. To była druga osoba mająca 3 poziom kekkei genkai. Tamtego dnia dwaj bracia przysięgli sobie że zabiją osobę odpowiedzialną za tą rzeź gdy ukończyli akademię zaczęli szukać czegoś o osobie która wybiła ich klan i natrafili właśnie na swojego brata zszokowani tym kto to zrobił porzucili marzenia na okres dopóki nie spotkali go na własne oczy. Nie mieli rozwiniętego drugiego poziomu więc nie mieli szans z bratem wtedy to przysięgli ze jak zdobędą drugi poziom kekkei genkai wydłubią sobie po oku i zabiją tego kto zniszczył ich rodzinę. Gdy dokonało się to co zrobili wrócili do wioski jako bohaterowie chcieli odbudować klan by wrócił do świetności jakiej był przed tym pokoleniem. Matka przed śmiercią poprosiła by ich rodzina nie była jak dawniej bo powtórzy się tragedia z przed lat. Od tamtej pory klan istnieje w cieniu ale cień zaczyna słabnąć.

Wygląd członków klanu: każdy z tym kekkei genkai jest niepozornie chudy, i ma białe włosy, resztę wyglądu kształtuje tryb życia.
Kekkei genkai: Ten Shio: wietrzna natura chakry, spowolniające oczy.

Początkowy żywioł: fuuton

Zalety klanu: wietrzna natura chakry, techniki fuuton połączone z innymi żywiołami efektywniejsze o 15%

techniki klanowe:

Ten Shio
spowalniające oczy to wielka przewaga nad przeciwnikiem, pozwalające na widzenie wszystkiego 3 razy wolniej. By aktywować doujutsu należy znaleźć się w sytuacji w której musimy wybrać (wybór nie musi być naprawdę trudny typu życie przyjaciela czy miłości, ale i nie za łatwy typu pies czy kot) oraz trzeba znać co najmniej 3 techniki fuuton.
Ten Shio posiada 3 poziomy opanowania

Wygląd: wokół oczu pojawiają się okręgi przez które przepływa chakra, widać Chafre gołym okiem. Od tych okręgów odchodzą kanaliki prowadzące do oka. Oko zmienia kolor na błękitny a sama źrenica na czerwony. Te dwa kolory się ze sobą zlewają w pewnym miejscy tworząc spójną całość.

Typ: Kakkei genkai
Koszt Chakry: 30/Aktywacja
Wymagania: NinJutsu 30, Kontrola Chakry 25 Dojutsu 20
Koszt Techniki: 3 PT
Ranga Techniki: D

Kata Ten Shio
Druga forma Ten Shio. Tym razem dzięki temu nie tylko widzimy 3 razy wolniej, ale poruszamy się normalnym tempem(z punkty widzenia posiadacza, a przeciwnik widzi jak byśmy my się poruszali 3 razy szybciej) by aktywować ten poziom trzeba znać 10 technik fuuton i 2 katon, trzeba mieć powyżej 15 lat i mieć wyzwoloną pierwszą formę ponad rok, oraz stracić coś bardzo ważne, i być przy tym( nie musi być to koniecznie żywa istota)

Wygląd: różnicą co do pierwszego poziomu jest tylko to że w około oczu robi się drugi okrąg

Typ: Kakkei genkai
Koszt Chakry: 60/Aktywacja
Wymagania: NinJutsu 35, Kontrola Chakry 30 Dojutsu 30
Koszt Nauki: 6 PT

Ten Shio Manda

Trzecia i zarazem ostatnia forma pozwalająca klanowiczowi na grzebanie w myślach przeciwnikowi, oraz widzimy punkty wylotów Chakry. ponieważ dzięki tej formie oczy dostają dodatkową właściwość którą nie czytamy a przestawiamy myśli przeciwnika, dzięki czemu możemy w pewien sposub kierować ruchami przeciwnika. Ten poziom jest poziomem legendarnym w całym klanie opanowały go tylko 4 osoby założyciel klanu Shiga Ichiru, i 3 mniej znanych shinobi. By być w posiadaniu ostatecznego poziomu należy znać trzy żywioły fuuton, katon i jeden dowolny, trzeba z zimną krwią zabić osobę z klanu która nie ma jeszcze opanowanego drugiego poziomu kekkei genkai i jest bliższa względem krwi, i okaleczyć kogoś z rodziny zabierając mu jedno oko. dzięki okręgach na mięśniach rąk użytkownik może pochłonąć żywiołową technikę przeciwnika( nie musi być to technika może być to piorun stworzony przez burze). dzięki temu atak traci na sile 3 krotnie a my możemy użyć go na przeciwniku dodając domieszkę swojej Chakry i np techniki żywiołu.

Wygląd: ciało zostaje pokryte żyłkami, na bicepsach łydkach i klacie tworzą się okręgi wypełnione chakrą


Typ:Kakkei genkai
Koszt Chakry: 120/Aktywacja
Wymagania: NinJutsu 50, Kontrola Chakry 40, Dojutsu 40
Koszt Nauki: 15 PT

Katana Ten Shio

jak sama nazwa wskazuje jest to walka kataną. polega ona na mocnych zamachnięciach mieczem dzięki którym wytwarza się wiązka powietrza zdolna przeciąć skały.

Typ: TajJutsu
Koszt Chakry: 30
Wymagania: 15 ninjutsu, 15 taijutsu, 15 kontrola chakry, doujutsu 10,
Koszt techniki: 2PT
ranga techniki: D

Ban Ten Shio

jest to styl walki klanu Shiga. polega ona na przepływie chakry do wachlarza i walka nim. Dzięki chakrze w wachlarzu, on zdobywa możliwości używania technik fuuton oraz cięcia wachlarzem

Typ: TajJutsu
Koszt Chakry: 30
Wymagania: 15 ninjutsu, 15 taijutsu, 20 kontrola chakry, doujutsu 10,
Koszt techniki: 2PT
ranga techniki: D

Giri Kuna

Technika polegająca na pokryciu wachlarza powietrzem dzięki czemu wachlarz jest ostrzejszy i twardszy niż kunaj. (coś w podobie do raikiri na mieczu:))

Typ: NinJutsu
Koszt Chakry: 40
Wymagania: NinJutsu 30, wachlarz
Koszt Techniki: 2 PT
Ranga Techniki: D

Fuuton bunshin no jutsu

Technika podobna do Kage bunshin no jutsu. Różnicą jest to że w fuuton bunshin no jutsu klony są z wiatru oraz przy wybuchu jeśli są blisko przeciwnika mogą odrzucić go przez podmuch powietrza.

Koszt Chakry: 30 za klona (-5 przy drugim poziomie kekkei genkai i 5 przy silnym wietrze)
Wymagane: NinJutsu 60, Kontrola Chakry 26
Koszt techniki: 8 PT
Ranga Techniki: C

Fuuton Karaki

Technika polega na wytworzeniu dwóch wirów powietrza z wachlarzy które po chwili łączą się i podnoszą wykonującego ku kurze. Następnie z wiru wychodzą 3 małe wiry które atakują przeciwników przez co nie mogą podejść do wykonującego techniki. Minusem tej techniki jest to że zabera ogromne pokłady chakry oraz wiry po oddaleniu się o 200m o wykonawcy zanikają tracąc na sile i wpadają w pierwszą lepszą rzecz.

Typ: NinJutsu
Koszt Chakry: 75
Wymagania: Taijutsu 19, Ninjutsu 34
Koszt Techniki: 4 PT
Ranga Techniki: B

Fuuton Pakiki

technika podobna do techniki karaki. Różniąca się tym tylko że z wiru wylatują igły które mogą przeciąć żyły przepływu chakry. Technika bardzo przydatna do walki z większą grupą ludzi

Typ: NinJutsu
Koszt Chakry: 90
Wymagania: Taijutsu 23, Ninjutsu 45
Koszt Techniki: 6 PT
Ranga Techniki: B

Fuuton Bat Toro Kata

Technika polega na stworzeniu wielkiego wiru powietrza przez największy wachlarz. Trzymając w ręku wachlarz obracamy się i tworzymy w około siebie powietrzną barierę obronną która, im dłużej się kręcimy, tym jego średnica jest coraz większa.


Typ: NinJutsu
Koszt Chakry: 60 + 10 co każde 5 sek.
Wymagania: NinJutsu 80 , Kontrola Czakry 49
Koszt Techniki: 7 PT
Ranga Techniki: A

Fuuton Sadan Kara Ona

technika której się używa do cichych morderstw. polega ona na stworzeniu chakry przed ręką(coś w podobie rasengana) i wystrzeleniu z niej igły którą można sterować. kula nadal zostaje, po to by widzieć do kąd leci igła. jeden strzał w głowę przeszywa ją na wylot. po wykonaniu techniki ciężko zlokalizować osobę która ją wykonywała. jeśli igła w coś trafi i przeszyje na wylot znika.

Typ: NinJutsu
koszt Chakry: 65
Wymagania: NinJutsu 130, Kontrola Chakry 100, Cel 85
Koszt Techniki:6 PT
Ranga Techniki: A

Fuuton Ranga Karish

technika polega na skupieniu chmur na polu walki po to by tam była burza. w pewnym momencie spada między nas a przeciwników piorun osoba z klanu wchłania go w ręce a następnie wyrzuca z żywiołem fuuton. dzięki czemu raiton zyskuje na sile. dzięki temu że przeciwnik jest mokry siła z jaką uderzy ten atak może być śmietelny. technika jest bardzo efektywna w szczegulności na związanym przeciwniku.

Typ:NinJutsu
koszt Chakry: 180
wymagania: NinJutsu 150, kontrola Chakry 79, uwolniona 3 forma kekkei genkai,
Koszt Techniki: 11 PT
Ranga Techniki: S
Wada: przez technikę my również zadajemy sobie obrażenia. najczęściej jest to 1/3 zabranych hp przeciwnikowi. gdy jednak przerasta to nasze siły witalne zostaje nam 5 pkt hp

Wyposażenie: osoba z klanu ma dwa małe wachlarze które mogą służyć jako broń blisko dystansowa oraz do technik ninjutsu, oraz jeden wielki wachlarz na plecach służący do używania potężniejszych technik fuuton. oraz katane.


Ostatnio zmieniony przez skrzyniu122 dnia Czw 16 Kwi 2009, 21:34, w całości zmieniany 18 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Pon 06 Kwi 2009, 16:04

sorry że bez obrazków ale jakoś nie szło znalezienie mi odpowiednich:)

I NIE PISZ POSTA POD POSTEM!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 281
Wiek : 26

Karta Postaci
:
165/170  (165/170)
PC:
220/220  (220/220)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Pon 06 Kwi 2009, 16:08

Trzeci poziom zdobyć zbyt prosto, mówisz, że jest legendarny, a dla złych postaci zabić kogoś z zimną krwią to nie jest problem. Porównaj to z Uchiha, gdzie trzeba zabić NAJBLIŻSZĄ Ci osobę.
Poza tym nie podobają mi się te skrzydła. Niby ciągle wszystkie techniki obracają się wokół spowolnienia oczu, a tu ni stąd ni zowąd skrzydła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://gairo.power-rpg.com
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Pon 06 Kwi 2009, 16:12

no może troche za łatwo to dopiero zarys. nie chce się kłócić ale gdyby tak spojrzeć na uchiha to wszędzie kopiujące oczy a tu ni stad ni z owad możesz kogoś zanieść w inny wymiar:p

-STĄD!!!!!!!!!!!! NIE "Z TĄD"...


Ostatnio zmieniony przez skrzyniu122 dnia Pon 06 Kwi 2009, 16:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zabor
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 228
Wiek : 27

Karta Postaci
:
135/170  (135/170)
PC:
110/240  (110/240)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Pon 06 Kwi 2009, 16:18

Zmień Kakei Na jakieś, które manipuluje ciałem bo skrzydła nie pasują.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Pon 06 Kwi 2009, 16:36

zmieniłem to co wam nie pasiło może teraz?


czy jest akcepty klanu?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 281
Wiek : 26

Karta Postaci
:
165/170  (165/170)
PC:
220/220  (220/220)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Wto 07 Kwi 2009, 16:27

NIE PISZ POSTA POD POSTEM!!!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://gairo.power-rpg.com
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Wto 07 Kwi 2009, 17:30

sorry zapominam:) jest akcept?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zabor
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 228
Wiek : 27

Karta Postaci
:
135/170  (135/170)
PC:
110/240  (110/240)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Sro 08 Kwi 2009, 14:48

Z mojej strony Akcept.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Sro 08 Kwi 2009, 15:01

MAM NADZIEJE:P
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 281
Wiek : 26

Karta Postaci
:
165/170  (165/170)
PC:
220/220  (220/220)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Sro 08 Kwi 2009, 17:07

Usuń te na dole miejsca w klanie bo na gairo nie ma żadnych takich idiotycznych ograniczeń xD.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://gairo.power-rpg.com
skrzyniu122
Student Akademii
avatar

Liczba postów : 64
Wiek : 24

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
225/225  (225/225)

PisanieTemat: Re: Klan Shiga   Sro 08 Kwi 2009, 18:02

rozumiem że akcept?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Klan Shiga   

Powrót do góry Go down
 
Klan Shiga
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Gairo PBF :: Encyklopedia Jutsu :: Klany-
Skocz do: