Znakomita mechanika, Mistrzowie Gry i fabuła bez kanonicznych postaci.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Klan Uchiha

Go down 
AutorWiadomość
Zabor
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 228
Wiek : 27

Karta Postaci
:
135/170  (135/170)
PC:
110/240  (110/240)

PisanieTemat: Klan Uchiha   Pon 30 Mar 2009, 14:33


Historia
Klan Uchiha był jednym z głównych klanów podczas wojny ninja od tamtych czasów świecił on świetnością. W tamtych czasach nie było jeszcze wiosek Ninja, Uchiha byli jednym z dumniejszych i potężniejszych klanów, lecz mieli oni swoją mroczną stronę. W większości członkowie mieli żądze zdobycia w tamtych czasach legendarnego Kalejdoskopu Sharingan. Dlatego dość często dochodziło do zabójstw w klanie, przyjaciele zabijali przyjaciół, lecz z czasem przestało być to praktykowane, bo chociaż Kalejdoskop był potężny zbyt częste używanie tej techniki oślepiało jej posiadacza.
Jedna osoba legendarna osoba Uchiha Aki znalazł sposób na ten problem, ukradł bratu oczy... Przynajmniej tak wszyscy myśleli lecz jego brat oddał mu je z własnej woli. W ten sposób choroba oczu Akkiego przeszła. Powód oddania oczu brata Akkiego do tej pory nie jest znany lecz z tego co wiemy w pismach, można się domyślić, że w tamtych czasach Kyubi dość często atakował członków tego klanu, a jedynym który mógł go w tedy w pełni kontrolować był Akki, co pozwoliło klanowi wypędzić Kyubiego z tamtych krain.
Wkrótce po tych wydarzeniach klan pożałował swoich postępowań, napadł ich inny, jeden z silniejszych w tamtych czasach klanów. Z przymierzył się on z dzikimi ludami z tamtych okolic i wypędzili Uchiha z ich ziem i tak trafili oni do miejsca w którym jest położona konoha. Na miejscu spotkali wędrujący klan był on także potężny i miał on we władaniu bestię o 7 ogonach. Z początku klany nie przeszkadzały sobie na wzajem lecz gdy zaczęły się najazdy pobliskich ninja postanowili połączyć się ze sobą i stworzyć wioskę, która miała łączyć klany, i szkolić nowych ninja.
Po pewnym okresie czasu reguła się sprawdzała, lecz pewna grupa Uchiha dążąca do władzy chwiała zniszczyć aktualną władzę. Wyszli na poszukiwanie Kyubiego, po pól roku nieobecności powrócili z sojusznikami. Zaatakowali Konoh'ę, Walka z pozoru była udana dla członków wioski lecz w momencie przybycia Kyubiego szalę się odmieniły, Shinobi broniący ponieśli wiele strat, w tym momencie do walki dołączył Akki Uchiha, stanął w pojedynkę do walki z Kyubim. Sam 7 ogoniasty potwór nie dał rady Kyubiemu, jeden Akki odciągnął go od wioski. W tym czasie wszystkie oddziały zniszczyły rebeliantów.
Z daleka było słychać odgłosy walki i wielki dym, jedni mówili że widzieli czarny płomień, inni jak Kyubi lata w powietrzy bity przez Akkiego. Lecz nikt nigdy nie dowiedział się prawdy jedno jest pewne, Kyubi w ciąż żył, ale od tamtego czasu zaatakował wioskę tylko raz, lecz był słabszy niż w momencie gdy pierwszy raz ją atakował. Akiego nikt nie znalazł ślad po nim zaginął lecz okrzyknięto go bohaterem. Po tej zdradzie klan Uchiha stał się jednym z 3 głównych klanem w Konoha.


Ogólnie: Członkowie są szanowani wśród mieszkańców wioski. Co do samych przedstawiciele klanu. Mogą oni chodzić ubrani jak chcą, ale zazwyczaj młodzież nosi ciemnoniebieskie koszulki z logiem klanu na plecach. Chuunin i Jounin często używają specjalnych kamizelek z symbolem klanu na prawym ramieniu. Pełnią oni funkcję straży czegoś w rodzaju współczesnej policji.

Siedziba: Znaczna większość mieszka w przywróconej dzielnicy klanu Uchiha, jednak nie jest to wymóg. Jest ona sporawym kompleksem, składający się z szeregu domów poszczególnych rodzin. Znajduje się tu też plac treningowy, wyposażony w odpowiednie przyrządy.Zajmuje ona dość duży obszar, spotkać tu można sklepy itp.

Funkcja: Z powodu zdolności Sharingana, Uchiha zazwyczaj są wykorzystywani jako przynęta lub skuteczny sposób na zbieranie informacji na temat wroga. Często też stanowią główną siłę ognia i trzon drużyny.

Symbol:Kekkei Genkai:
- Sharingan – Kopiujące Oczy

Żywioł na start( każdy z członków klanu nie może wybrać innego żywiołu niz Ogień):
Katon

Zalety Klanowe
Do wszystkich technik Katon, wymagania zmniejszone o 10%

Techniki Klanowe:

Sharingan
Kopiujące Oczy to potężne Jutsu, zezwalające na widzenie chakry, jej ruchów, nadawania jej koloru oraz na jej podstawie przewidywanie ruchów samego przeciwnika. W ten sposób Sharingan umożliwia przewidywanie, jakiej techniki Nin, Tai, Gen lub Gu przeciwnik chce użyć. Ponadto, możliwość zapamiętania wszystkich ruchów przeciwnika, pozwala kopiować wszystkie zobaczone za jego pomocą techniki. By aktywować Doujutsu należy przebudzić jego moc. Najłatwiejszym sposobem jest znaleźć się w stresującej sytuacji, która pobudzi naszą krew do działania. Jednak niektórzy członkowie odkryli sposób by aktywować go samodzielnie. Jest to jednak dużo bardziej wymagający sposób. Sam Sharingan posiada 4 poziomy opanowania, w tym jeden nieosiągalny normalną drogą.

Typ: Kakkei genkai
Koszt Chakry: 30/Aktywacja
Wymagania: NinJutsu 30, Kontrola Chakry 25 Dojutsu 20
Koszt Techniki: 3 PT
Ranga Techniki: D
Moce: Chakra no Haiken, Kioku, Mohou: Taijutsu, Mohou: Gujutsu, Jidou Kawashi, Jidou Butsu

Można nauczyć się tylko w chwili gdy próbujesz kogoś ocalić za cenę własnego życia, bąć długi trening, w którym stajesz na krawędzi życia.


Nidan Sharingan
Kopiujące Oczy Drugiego Poziomu
Drugi, podstawowy poziom Sharingana. Dzięki temu, że posiada 3 łezki, jest dużo potężniejszy niż jego niekompletna forma. Gdy posiądziemy ten poziom, niemożliwa jest aktywacja Sharingan pierwszego poziomu.
Typ: Kakkei genkai
Koszt Chakry: 60/Aktywacja
Efekt: Na czas aktywacji dostęp do wymienionych zdolności
Wymagania: NinJutsu 35, Kontrola Chakry 30 Dojutsu 30
Koszt Nauki: 6 PT
Moce: Chakra no Haiken, Kioku, Mohou: Taijutsu, Mohou: Gujutsu, Mohou: Ninjutsu, Mohou: Genjutsu, Jidou Kawashi, Jidou Fuujiri, Jidou Gyakushuu, Jidou Butsu, Bijuu no Hiideri


Sandan Sharingan (Mangekyou)
Kopiujące Oczy Trzeciego Poziomu (Kalejdoskop)
Legendarny poziom Sharingana. Osiągnęli go tylko nieliczni. Gdy się go aktywuje, łezki zmieniają swój kształt w sposób indywidualny dla każdego Uchiha. W ten sposób powstaje tunel, między naszym wymiarem, a światem Bogów. Zezwala to członkowi, na czas aktywacji, korzystać z technik o boskiej mocy. Niestety, taka czysta moc nie jest zdrowa dla oczu. Gdy Mangekyou Sharingan jest aktywy, zadaje nieodwracalne szkody oku. Im częściej użytkownik z niego korzysta, tym większe są szkody. W ostateczności Sharingan straci swoje światło. Niegdyś, jedynym znanym sposobem by posiąść ten poziom, było zabicie bliskiej nam osoby, będąc w pełni świadomy, jak bliska ona dla nas jest, jednak wraz z treningiem, kilka osób opracowało drogę, by uzyskać go bez takiego poświęcenia. Niestety jest to sposób dużo trudniejszy i bardziej czasochłonny.

Typ:Kakkei genkai
Koszt Chakry: 120/Aktywacja
Efekt: Na czas aktywacji dostęp do wymienionych zdolności
Wymagania: NinJutsu 50, Kontrola Chakry 40, Dojutsu 40 przebudzony Nidan Sharingan
Koszt Nauki: 15 PT
Moce: Chakra no Haiken, Kioku, Mohou: Taijutsu, Mohou: Gujutsu, Mohou: Ninjutsu, Mohou: Genjutsu, Jidou Kawashi, Jidou Fuujiri, Jidou Gyakushuu, Jidou Butsu, Bijuu no Hiideri, Shingi no Koudou


Shidan Sharingan (Hateshiganai Mangekyou)
Kopiujące Oczy Czwartego Poziomu (Wieczny Kalejdoskop)
Ostateczny poziom Sharingana. W całej historii klanu, tylko 1 osoba go osiągnęła. By go zdobyć, należy posiadając Sandan Sharingan, przyłożyć do naszych oczu, oczy innego posiadacza trzeciego poziomu. Wówczas nasze oczy wchłoną drugie i nastąpi ich fuzja. Od tego momentu zamiast Mangekyou Sharingana, aktywujemy Hateshiganai Mangekyou Sharingan. Działa on w ten sam sposób, tylko wchłonięty Mangekyou zaczyna działać jak filtr, chroniący nasze oczy przed mocą, która przedostaje się dzięki naszemu Mangekyou. Zezwala to nam, używać go, bez narażania naszego wzroku na szwank. Jeśli wcześniej, nasz Sharingan stracił światło, to dzięki temu zabiegowi je odzyskuje.

Typ: Kakkei genkai
Koszt Chakry: 240/ uaktywnienie
Efekt: Uleczenie obrażeń oczu zadanych przez Mangekyou Sharingan. Na czas aktywacji dostęp do wymienionych zdolności
Wymagania: przebudzony Sandan Sharingan oraz czyjś Sandan Sharingan
Moce: Chakra no Haiken, Kioku, Mohou: Taijutsu, Mohou: Gujutsu, Mohou: Ninjutsu, Mohou: Genjutsu, Jidou Kawashi, Jidou Fuujiri, Jidou Gyakushuu, Jidou Butsu, Bijuu no Hiideri, Shingi no Koudou


Moce Sharingan:


Chakra no Haiken
Widzenie Chakry
Sharingan zezwala na widzenie Chakry oraz jej ruchów. Dzięki tej mocy, możemy nadać jej kolor, by była dla nas dobrze widoczna. Poza tym, widzimy jej skupienia, co umożliwia kopiowanie technik.


Kioku
Pamięć
Sharingan zapamiętuje wszystko co zobaczy. Dzięki tej mocy, za każdym razem, gdy aktywujemy Sharingana, możemy używać wszystkich technik, jakie kiedykolwiek skopiowaliśmy za jego pomocą.


Mohou
Kopiowanie
Osławiona zdolność kopiowania technik za pomocą Sharingana. Jesteśmy w stanie skopiować każdą technikę Ninjutsu, Genjutsu, Tajutsu lub Gujutsu, jeśli ujrzymy jej wykonanie. Następnie, gdy mamy aktywy Sharingan możemy używać dowolnej skopiowanej techniki, jeśli spełniamy jej wymagania. Na dodatek, jesteśmy w stanie przejrzeć techniki innych Limitów Krwi, ale bez posiadania owych, nie możemy ich wykonać. Daje nam to jednak wiedzę na temat samych technik. Za każdym razem otrzymujemy dokładny opis skopiowanej techniki. Możemy się jej nauczyć normalnie, ale tylko gdy spełniamy wszystkie jej wymagania i zapłacimy punkty technik oraz mamy dość inteligencji. Moc dzielimy na:


Mohou: Taijutsu
Kopiowanie: Techniki Ciała
Jeśli ujrzymy wykonanie techniki Taijutsu, za pomocą Sharingana, jesteśmy w stanie ją skopiować.

Mohou: Gujutsu
Kopiowanie: Techniki Broni
Jeśli ujrzymy wykonanie techniki Gujutsu, za pomocą Sharingana, jesteśmy w stanie ją skopiować.

Mohou: Ninjutsu
Kopiowanie: Techniki Ninja
Jeśli ujrzymy wykonanie techniki Ninjutsu, za pomocą Sharingana, jesteśmy w stanie ją skopiować.

Mohou: Genjutsu
Kopiowanie: Techniki Iluzji
Jeśli ujrzymy wykonanie techniki Genjutsu, za pomocą Sharingana, jesteśmy w stanie ją skopiować.


Jidou Kawashi
Automatyczny Unik
Jeśli ujrzymy odpowiednio wcześnie nadchodzący atak, jeśli jest to możliwe, jesteśmy w stanie uniknąć każdy atak Nin, Tai lub Gu. Za każdym razem, gdy przeciwnik wykonuje na nas atak, który widzimy (przy Ninjutsu musimy widzieć wykonywanie techniki), unikamy go automatycznie, chyba że gracz zadeklaruje przyjęcie ataku. Wyjątkiem są techniki obszarowe, przy których mamy tylko +50% do szansy na unik. By móc uniknąć techniki Tai lub Gu musimy mieć więcej Zręczności i Szybkość niż wróg. Jeśli tylko jedna statystyka jest większa, wówczas mamy +25% na unik.


Jidou Fuujiri
Automatyczny Blok
Odmiana Jidou Kawashi. Zezwala na zblokowanie ataku Tai/Gu wroga. Dzięki przewidywaniu ruchów wroga, widzimy jego następne ruchy i jesteśmy w stanie przyjąć odpowiednia pozycję, by sparować cios. Uda się to nam tylko, jeśli nie dość, że mamy więcej Szybkości i Zręczności niż wróg, ale i więcej Siły. Możemy sparować jego atak Tai/Gu, unikając przyjęcia obrażeń oraz uzyskać dogodną pozycje do naszego ataku.


Jidou Gyakushuu
Automatyczna Kontra
Skuteczniejsza wersja Jidou Fuujiri. Zezwala nam przerwać nadchodzący ataku wroga (tylko Tai). Jeżeli użytkownik Sharignana zadeklaruje, jego postać może przerwać nadchodzący cios Tai. Jak przy blokowaniu, odpowiednie ustawienie i uderzenie wroga w kluczowym momencie umożliwiają nam obrazy pokazywane przez Sharingan. By tego dokonać, nie wystarczy mieć większą Szybkość i Zręczność niż wróg, ale także nasza Siła musi być co najmniej półtora razy większa od jego Wytrzymałości, byśmy uderzyli na tyle mocno, by przerwać jego cios.


Jidou Butsu
Automatyczne Trafienie
Przewidywanie ruchów usprawnia nie tylko naszą zdolność do uników, ale i trafienia. Podczas walki z aktywnym Sharinganem, nasza percepcja i refleks są wyostrzone. To pozwala nam lepiej obserwować ruchy wroga i skutecznie celować. Wszystkie nasze ataki mają dodatkowe 10% szansy na trafienie.


Bijuu no Hiideri
Przewyższanie Ogoniastych Demonów
Główna zdolność oraz cel istnienia Sharingan. Zezwala na odstraszenie Bijuu, gdy posiadamy 20 Psychiki lub kontrolowanie go, gdy mamy jej 50.


Shingi no Koudou
Boski Tunel
Zdolność, dzięki której użytkownik Sharingan może używać Boskich Technik.[color=white]Jutsu Klanowe.


Amaretsu:
[i]Amaretsu jest to czarny ogień którego prawie nie da się zgasić, opanowało go tylko kilku członów klanu. Jest to jedna z najpotężniejszych technik tego klanu. Za dużo nie wiadomo na temat tego Jutsu.

Typ: Ninjutsu
Koszt Chakry: 300
Wymagania: NinJutsu 200, Kontrola Chakry 140(minimum aby siebie też nie podpalić) Dojutsu 150
Koszt Techniki: 10 PT
Ranga Techniki: S
Moc: Podpala dany teren czarny niegasnącym ogniem.


Magen: Kyōten Chiten

Umiejętność zastrzeżona tylko dla posiadaczy Sharingana z klanu Uchiha. Jest to technika polegająca na odwróceniu genjutsu przeciwnika tak, by go zaatakowało. Pierwszy raz użyte na Kurenai przez Itachiego. Dzięki tej technice można uciec z każdej techniki wzrokowej jak i genjutsu.
(dałem przykład z mangi)


Typ Kekkei genkai,
Wymagania: Genjutsu 40 , Sharingan , Dojutsu 35
Koszt techniki: 4 PT
Ranga techniki: C

Tsukuyomi

Typ Kekkei genkai,
Wymagania: Genjutsu 100 , Mangekyou Sharingan , Dojutsu 80
Koszt techniki: 7 PT
Ranga techniki: A


Po dokonaniu kontaktu wzrokowego z przeciwnikiem pozwala użytkownikowi przenieść umysł swój i ofiary do innego wymiaru. Miejsce to jest całkowicie przez niego kontrolowane, dzięki czemu może on torturować przeciwnika na wszelkie możliwe sposoby. To, co ofierze wydaje się być nie kończącą się torturą, w rzeczywistości okazuje się być jedynie kilkoma sekundami.PRACE W TOKU


Ostatnio zmieniony przez Zabor dnia Wto 07 Kwi 2009, 18:30, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 281
Wiek : 26

Karta Postaci
:
165/170  (165/170)
PC:
220/220  (220/220)

PisanieTemat: Re: Klan Uchiha   Wto 31 Mar 2009, 19:00

Do każdej techniki klanowej należy dodać do wymagań doujutsu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://gairo.power-rpg.com
Zabor
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 228
Wiek : 27

Karta Postaci
:
135/170  (135/170)
PC:
110/240  (110/240)

PisanieTemat: Re: Klan Uchiha   Wto 31 Mar 2009, 19:10

Git poprawie to dopiero zarys
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rainon
Student Akademii


Male Liczba postów : 117

Karta Postaci
:
150/150  (150/150)
PC:
300/300  (300/300)

PisanieTemat: Re: Klan Uchiha   Sro 01 Kwi 2009, 14:21

Zabor napisał:


Żywioł na start( każdy z członków klanu nie może wybrać innego żywiołu niz Ogień):
Katon

To znaczy że nie mogą mieć Nigdy innego żywiołu?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://gairo.power-rpg.com
Falar
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 135
Wiek : 23

Karta Postaci
:
95/110  (95/110)
PC:
165/300  (165/300)

PisanieTemat: Re: Klan Uchiha   Sro 01 Kwi 2009, 15:11

Aha Zabor to mi się kojarzy z klanem Uchiha z Shinsei pbf więc nie kopiuj tak jak oni mają...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zabor
Student Akademii
avatar

Male Liczba postów : 228
Wiek : 27

Karta Postaci
:
135/170  (135/170)
PC:
110/240  (110/240)

PisanieTemat: Re: Klan Uchiha   Sro 01 Kwi 2009, 16:39

No co nie wszystko kopuje ale przynzam że większość no cuż ładnei mają
A co do żywiołu... możesz wkońcu Sasuke miał 2 raiton i Katon
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Klan Uchiha   

Powrót do góry Go down
 
Klan Uchiha
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kylar Uchiha

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Gairo PBF :: Encyklopedia Jutsu :: Klany-
Skocz do: